Ako si vyrobiť CHVOST NA ŠARKANA?

Zostrojenie chvosta pre rôzne druhy šarkanov je naozaj veľmi jednoduché a praktické. Chvosty napomáhajú šarkanovi držať stabilitu vo vetre. Niektoré šarkany chvost nepotrebujú a niektoré ho priam zbožňujú:-) Pre tú druhú kategóriu, nech sa páči, nechajte sa inšpirovať.

Aké pomôcky potrebujeme?

  • igelitový sáčik (odporúčame, silnejšie vrecia)
  • elektrikársku pásku
  • nožnice

Postup práce:

  1. Z igelitového sáčika na smeti si nastrihajte pruhy. Počet pruhov závisí naozaj od Vás a od typu šarkana. Niekedy sa môže stať, že aj príliš dlhý chvost je na škodu, preto to nepreháňajte s dĺžkou chvostu. Ale za malé experimentovanie s Vaším šarkanom nič nedáte...
  2. Rozprestrite pruhy tak, aby sa vytvorili kruhy. Prevlečte jeden prúžok cez druhý tak, ako je to zostrojené na obrázku.
  3. Ak už máte napojené všetky pruhy do seba, prelepte každý jeden pruh v jeho strede lepiacou páskou, tak ako to je zobrazené na obrázku. Lepiaca páska drží chvost otvorený a tým pádom krásny v priestore. Stabilizuje aj let chvosta.
  4. Pripojte chvost na šarkana, tak ako je to ukázané na obrázku. Výhoda tohto napojenia je tá, že Vám stačí iba jeden chvost, ktorý viete napojiť na rôzne druhy šarkanov.